© 2020-2024 Powerşarj
[email protected] | +90 850 308 96 96
Back

Powerşarj’ın Yapay Zeka Destekli Şarj İstasyonuna Stratejik Yatırım Teşvik Belgesi!

Karaman’ın inovasyonda öncü firmalarından sayılan White Rose, elektrikli otomobiller için yeni geliştirdiği yapay zeka destekli şarj istasyonuna “Stratejik Yatırım Teşvik”  belgesi aldı.

White Rose ’un Ar-Ge yatırımları ile yurt dışında da tercih edilen firmalardan biri olmayı başardığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Musa Akgül, birçok Avrupa ülkesinde yakın zamanda ulaşım araçlarında katı yakıt kullanımının yasaklanacağını, elektrikli otomobillere ilginin artacağını ifade etti.

AKGÜL: 67 MİLYON’LUK STRATEJİK YATIRIM TEŞVİK BELGESİ ALDIK

Akgül, sözlerini şöyle devam etti: “Elektrikli şarj istasyonları gelecekte çok büyük önem taşıyacak. Bunun için çalışmalarımızı başlattık. 2 senedir yatırım yapıyoruz. Sonunda AC elektrikli şarj istasyonlarında %95 yerlilik belgesine ve DC yüksek hızlı şarj istasyonlarında %87 yerlilik belgesine sahibiz dedi.  AKGÜL istasyonlarımızı üreterek piyasaya sunduk ve montajlara başladık dedi. Ürünümüzle ilgili Stratejik Yatırım Teşvik Belgesini aldık. Bu noktada bize destek veren yetkililere ve bu belgenin kazanılmasında ortaya koyduğu girişimlerinden dolayı Mali Müşavirimiz Ali Ankaralı ’ya teşekkür ederim” dedi.

ANKARALI: İÇ ANADOLU’DA İLK FİRMA WHİTE ROSE 67 MİLYON’LUK STRATEJİK YATIRIM TEŞVİK BELGESİ ALDI

“Stratejik yatırımların teşviki sadece belirli şartlara bağlı olarak verildiğini ifade eden ve İç Anadolu Bölgesinde sadece White Rose’un bu belgeyi aldığını ifade eden, firma yetkili Mali Müşaviri Ali Ankaralı, “Burada en önemli unsur Stratejik Yatırım kapsamında değerlendirecek yatırımın ithalat bağımlılığını azaltmasıdır. Sadece %50’den fazlası ithalatla karşılanan ürünlerin üretimine yönelik yatırımlar bu kapsamda değerlendirilir.” dedi. Ankaralı: “White Rose için 62 Milyon TL’lik stratejik Yatırım Teşvik Belgesi ayrıca 5 Milyon TL’lik GES Projesi Yatırım Teşvik Belgesi aldık. Musa Akgül Bey başta olmak üzere tüm White Rose ailesini tebrik ediyorum” dedi.

KAYNAK: White Rose’un Yapay Zeka Destekli Şarj İstasyonuna Stratejik Yatırım Teşvik Belgesi – Karamandan.com

Powerşarj Team
Powerşarj Team
https://www.powersarj.com
Temiz enerji ile kesintisiz yolculuk 🌳 Ulaşımın geleceğine beraber gidelim 🚗⚡

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir