© 2020-2024 Powerşarj
[email protected] | +90 850 308 96 96
Back

Yardım

Şarj Etme

Aracınızı, mobil uygulamada ve web sitesinde yer alan harita bölümünden en yakın istasyonu kolaylıkla bularak şarj işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamamızı, uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

Powerşarj’ın halka açık şarj istasyonlarını kullanmak için mobil uygulama üzerinden kaydolmanız veya Powerşarj kartına sahip olmanız gereklidir. Kart başvurunuzu ve üyelik oluşturma işlemlerinizi Powerşarj mobil uygulamasından gerçekleştirebilirsiniz.

Şarj işlemini başlatmak için kablonun, aracınıza ve istasyona bağlı olduğundan emin olun. Daha sonra cihaz üzerindeki alana Powerşarj kartınızı okutarak ya da cihaz üzerinde bulunan QR kodu Powerşarj mobil uygulaması ile okutarak şarj işlemini başlatabilirsiniz. Şarj işlemini bitirmek için aynı şekilde isterseniz Powerşarj kartınızı okutarak isterseniz de mobil uygulamanızın Harita sayfası üzerinden ‘Şarjı Durdur’ butonunu tıklayarak bitirebilirsiniz.

Evet, Powerşarj istasyonlarının gerçek zamanlı kullanılabilirlik bilgilerini ve konumlarını, mobil uygulama veya web sitesi üzerinden bulabilirsiniz. Harita üzerinden istasyonların anlık kullanılabilirlik güncellemelerine erişebilir ve şarjınızı buna göre planlayabilirsiniz.

Powerşarj şarj istasyonlarından tüm tam elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçlar ile uyumludur. 

Powerşarj şarj istasyonlarından tüm tam elektrikli araçlar ve plug-in hibrit araçlar ile uyumludur. 

Powerşarj istasyonlarını mobil uygulama üzerinden oluşturduğunuz üyelik ile istediğiniz sayıda kullanabilir ve geçmiş şarjlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Telefonunuza yüklediğiniz Powerşarj uygulamasını açıp, ekran üzerindeki QR kodu tarayın ve şarj işlemine hızlıca başlayın.

Alternatif akım yani AC tipi şarj istasyonlarında şebekeden gelen alternatif akım araç üzerindeki bir dönüştürücü yardımıyla doğrusal akıma çevrilerek bataryaya iletiliyor. Bu tip istasyonlarda 22 kW kapasiteye kadar enerji çıkışı elde etmek mümkün. Doğru akım yani DC tipi şarj istasyonlarında ise şebekedeki alternatif akım istasyon üzerinde doğru akıma dönüştürüldükten sonra araç bataryasına iletiliyor. DC istasyonlar yüksek hızlı şarj istasyonu olarak da biliniyor ve AC şarj tipine göre daha hızlı dolum yapabiliyor.

Şarj süresi aracınızın alabildiği şarj akımına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Powerşarj istasyonları aracınız uygunsa 1000 Volt’a kadar ve istasyon etiketinde yazan kW kadar enerji verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Powerşarj istasyonlarında aracınızın şarj gücüne uygun şarj işlemiyle, aracınızı hem diğer istasyonlara göre daha hızlı ve güvenli hem de zamandan tasarruf ederek şarj etmiş olursunuz.

AC şarj istasyonu, 3FAZLI(3P) 32A(22kW) seviyesine kadar şarj akımına sahip olup, aracın kapasitesine göre değişim gösteren sürelerde şarj edebilmektedir. İstasyon, temel gereksinimler olarak tüm araçlara uyumlu standart özellik ve korumaları içermektedir.

Çözümler

Powerşarj hem işletmeler için hem de bireysel kullanımlar için özelleşmiş birçok hizmet sunmaktadır. İster kendi aracınızın şarjı isterseniz de kurumsal filolarınızın şarjı için çözümlere ihtiyaç duyun, Powerşarj geniş yelpazede birçok çözüm sağlamaktadır. Evler, siteler, işyerleri, otoparklar, oteller, akaryakıt istasyonları bazıları olmak üzere birçok alana özelleşmiş kurulum hizmetleri verilmektedir. 

Powerşarj’ın ticari şarj çözümlerinden faydalanarak elektrikli araç kullanıcılarını çekebilir, sürdürülebilirlik girişimlerini destekleyebilir ve şarj hizmetlerinden gelir elde etme imkanına ship olabilirsiniz. Powerşarj’ın ticari çözümlerinin avantajları hakkında daha fazla bilgi almak için “Kurumsal Çözümler” sayfamızı inceleyerek işletmeniz için uygun hizmeti bulabilirsiniz.

Şarj istasyonu işletmeye uygun bir alanınız var ise firmamızla web sitesi ya da çağrı merkezimiz yoluyla irtibata geçerek bir keşif isteyebilirsiniz. Konumunuz ve enerji yeterliliğinizin uygunluğuna göre, istasyonun kurulumunu ücretsiz olarak gerçekleştiriyor sizlere de gelirden pay veriyoruz.

Evet, Powerşarj evinize şarj istasyonu kurulumunda ve satışında size yardımcı olabilir. Eviniz veya iş yeriniz için ürettiğimiz 3,5 kW dan 22,0 kW ya kadar modellerimiz bulunmaktadır. Teknik ekibimizin keşfi ardından garajınızda en uygun alana şarj istasyonu kurulumu yapılabilir. Size uygun çözümlerimizi keşfetmek için Bireysel Çözümler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Destek

Powerşarj kurulum ve bakım süreçlerinin tümünde yanınızdadır. Web sitemizde ve mobil uygulamamızda iletişim bilgilerimizi bulabilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz +90 850 308 96 96 numaralı çağrı merkezimiz ile anında destek alabilirsiniz.

Web sitemizde ve mobil uygulamamızda iletişim bilgilerimizi bulabilirsiniz. 7/24 ulaşabileceğiniz +90 850 308 96 96 numaralı POWERŞARJ Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Şarj işlemi sağlıklı bir şekilde başladığında şarj kablosu kendini, istasyon ve araca ayrı ayrı kilitleyerek dış müdahalelere kapalı hale getirmektedir. Teknik bir problemle karşılaşıp şarj kablosunun çıktığını fark ederseniz, 7/24 aktif +90 850 308 96 96 numaralı çağrı merkezimiz yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Herhangi bir teknik problemle karşılaşmanız durumunda veya şarj ile ilgili sorularınız için, 7/24 aktif +90 850 308 96 96 numaralı çağrı merkezimiz yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

White Rose, kurduğu Powerşarj markasıyla Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Powerşarj, bir White Rose kuruluşudur ve elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarını sürdürüyor.

Fiyatlandırma

Tüketim miktarınıza göre; şarj işlemi tüketiminin soket tarifesi ile çarpılmasıyla hesaplanır. Fiyat tarifemiz ile ilgili detaylı bilgiye mobil uygulamada ve websitemizde yer alan “Fiyatlandırma” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Ödemenizi uygulama üzerinden kredi kartı bilginizi ekleyerek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şarj işlemi bittikten sonra ücretlendirmeniz, mobil uygulamada Ücret sayfasında belirtildiği şekilde hesaplanıp kartınızdan tahsil edilecektir. Kart bilgileriniz güvenli ödeme sistemleri ile güvence altında olup başka bir kurum ya da kuruluşla paylaşılmamaktadır.

İLETİŞİM

Bireysel İhtiyaçlarınız veya İşletmeniz İçin Özelleştirilmiş Şarj Çözümleri Sunuyoruz.

Daha fazla bilgi almak için “İletişim” formumuzu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Powerşarj ile geleceğin teknolojilerini kucaklayın!