© 2020-2024 Powerşarj
[email protected] | +90 850 308 96 96
Back

Yerli Elektrikli Araç Şarj Ağı Powerşarj, Yerli Yazılım Lixhium ile İş Hacmini Artıracak

2023 yılında teknik altyapı ve entegrasyon çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin yerli şarj istasyonu işletmesi Powerşarj ile yerli ortak platform yazılımı Lixhium, bu hafta gerçekleşen imza töreni ile güçlü bir iş birliği başlatıyor.

Powerşarj, Lixhium ortak platformunda şarj başlatma ve ödeme hizmetlerinin sunulacağı ilk şarj ağı olacak.

Türkiye’de ilk kez tarafsız bir ortak platform, bir şarj ağı işletmesinden işlem yaparak gerçek kullanıcıya hizmet verdi. Bu hizmetin Şubat ayı itibariyle 35.000’in üzerinde Lixhium kullanıcısıyla buluşturulması planlanıyor.

Lixhium Akıllı Yol Planlama motoru ile Powerşarj canlı veri entegrasyonu sayesinde bağlantılı sürüş yetenekleri artırılarak kullanıcıların rota planlamalarında anlık bildirimler, tavsiyeler ve kampanyalarla katkı sağlamak hedefleniyor.

Stratejik iş birliği, müşteri odaklı; güvenilir, dayanıklı, hızlı ve kolay ürün ve çözümleri müşterilere verimli bir şekilde ulaşmasını sağlayacak.

Powerşarj - Lixhium İşbirliği Duyurusu

İSTANBUL, 5 Ocak 2024 – Bilişim Vadisi’nde kurulan Lixhium A.Ş. ve Karaman’da faaliyet gösteren White Rose Motor San. Tic. Ltd. ŞTİ.’nin lisanslı şarj ağı markası Powerşarj müşterilere ve iş ortaklarına yerli ve milli vurgusuyla sektörün en iyisi ürün ve hizmetlerin verimli bir şekilde sunulması, Türkiye’deki operasyon potansiyelinin artırılması amacıyla mevcut ekosistem ortak girişimlerini daha da genişletme ve büyütmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Bugün imzalanan yeni stratejik anlaşma ile Powerşarj, Lixhium Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi ile mobilite ekosisteminde hizmet vermek üzere iş ortaklığı kuruyor. Sonuç olarak Türkiye’de operasyonları genişleten iki şirket birbirlerine destek olacak her türlü stratejik hamleyi birlikte kurgulayarak sektörde büyümeyi hedeflemektedir.

Onlarca işletmeci ve binlerce elektrikli araç kullanıcısına güncel olarak hizmet veren Türkiye’deki tüm şarj istasyonu işletmecilerini bir araya getirmeyi hedeflerken beraberinde elektrikli araç kullanıcıları için birçok kullanışlı araç ve özelliği hizmet olarak sunan ortak bir pazar yeri olan Lixhium, şarj istasyonu işletmeleri arasında özel bir marka olan Powerşarj’ı ağına katarak 2024 yılında on binlerce kullanıcısına Lixhium üzerinden avantajlı şarjlanma fırsatı sunacak.

Powerşarj CEO’su Alparslan Akgül, aşağıdaki açıklamalarda bulundu:

2023, şirketimiz için büyük bir başarı ve inovasyon yılı oldu. Elektrikli araç sektöründeki hızlı gelişmelere ayak uydurarak, müşterilerimize öncü çözümler sunmaya devam ettik.

Yıl boyunca, şarj istasyonlarımızın teknolojik kapasitesini artırarak daha hızlı ve etkili şarj imkanları sağladık. Bu sayede, kullanıcılarımızın elektrikli araçlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarına olanak tanıdık. Sürdürülebilirlik odaklı tasarımlarımız ve enerji verimliliği önlemlerimizle çevre

sel etkimizi en aza indirme konusundaki kararlılığımızı sürdürdük. Ayrıca, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak şarj istasyonlarımızın kullanımını daha kolay ve erişilebilir hale getirmek için kullanıcı dostu arayüzler geliştirdik.

2023, ulusal ve uluslararası projelerdeki katkılarımızla da dikkat çektik. Elektrikli araç altyapısının gelişmesine yönelik çeşitli projelerde yer aldık ve sektördeki iş birliklerimizi güçlendirdik. Gelecekteki büyüme hedeflerimiz doğrultusunda, teknolojik yeniliklere ve müşteri geri bildirimlerine dayalı olarak şarj istasyonlarımızı sürekli olarak iyileştirmeye devam ediyoruz. 2024’te de sektördeki yükselişimizi sürdürmeyi ve elektrikli araç kullanımını desteklemeyi hedefliyoruz.” dedi. Lixhium Kurucu Ortağı ve CEO’su Berke Astarcıoğlu, “Şirketimiz, ülkemizde hızla gelişen elektrikli mobilite sektöründe ekosisteme katkısı devrim niteliğinde olan mobil uygulamasını daha da geliştirmek adına önemli bir adım atmış bulunuyor. 2023 yılını geride bırakırken büyük bir memnuniyetle Powerşarj ile olan partnerlik anlaşmamızı duyurmak isterim. Elektrikli mobilite sektörü, geleceğin taşımacılık dünyasını şekillendiren temel unsurlardan biridir. Hızla değişen teknoloji ve artan çevresel farkındalıkla birlikte, sürdürülebilir, yenilikçi ve etkileyici çözümlere olan talep her geçen gün artmaktadır. Bu noktada, şirketimizin vizyonu ve misyonu, Türkiye’de bu dönüşümde öncülük etmek ve kullanıcılarımızın daha yeşil, akıllı ve erişilebilir bir geleceğe katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Partnerlik anlaşmamız, ekosistemde çalışmalarıyla çok dikkat çeken Powerşarj firmasıyla gerçekleştirilen stratejik bir birlikteliği temsil ediyor. Bu ortaklık, güçlü yönlerimizi birleştirerek, daha da yenilikçi ve kullanıcı odaklı bir deneyim sunma konusundaki kararlılığımızı gösteriyor. Amacımız, kullanıcılarımıza şarj istasyonu hizmetlerine erişimde kolaylık sağlamak, sürdürülebilirlik alanında öncü olmak ve toplumumuzun taşımacılık alışkanlıklarını dönüştürmek için bu iş birliğinden en iyi şekilde faydalanmaktır. Elektrikli araçlar ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Buna bağlı olarak elektrikli araç şarj istasyonları da logaritmik olarak artmaktadır. Önümüzdeki yıllarda da bu ivmenin daha da artacağını öngörüyoruz. Artan şarj altyapısı, gelişmiş pil teknolojileri ve akıllı şehirlerin yükselişi gibi faktörler, elektrikli araçlar ve mobilite hizmetlerinin daha da yaygınlaşmasını sağlayacak. Ayrıca, otonom sürüş teknolojilerindeki ilerlemeler, güvenli ve akıllı taşımacılığı geleceğin normu haline getirecek.

Powerşarj Team
Powerşarj Team
https://www.powersarj.com
Temiz enerji ile kesintisiz yolculuk 🌳 Ulaşımın geleceğine beraber gidelim 🚗⚡

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir